SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
Gümüş Koza Gazetesi -22.02.2019
Gümüş Koza Gazetesi -22.02.2019

Kent Konseyi’nden Gümüşhane İŞGEM’e ziyaret

Gümüşhane Kent Konseyi heyeti Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi’ni (İŞGEM) ziyaret etti.

Kent Konseyi heyeti Torul ilçesine bağlı Harmancık köyünde 8 milyon avroluk yatırım tutarı ile Gümüşhane’nin en kapasiteli ve en modern tesislerinden biri olan ve geçtiğimiz Haziran ayında hizmete açılan Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM)’i ziyaret etti.

Ziyarette ilk olarak Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, Başkan Vekili Ömer Salantur, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aysel Akçay ve kent konseyi üyeleri İŞGEM Genel Müdürü Gürbüz Odabaşı’nı makamında ziyaret ederek İŞGEM hakkında genel bilgi aldı.

Bilgilendirmenin ardından Genel Müdür Odabaşı, ziyaretçilerini tesis içindeki iş yerlerini gezdirdi. İŞGEM bünyesinde yer alan ve Türkiye’nin en modern koli üretim ve baskı tesislerinden biri olan bölümü gezen kent konseyi üyeleri tesise hayran kaldıklarını ifade etti.

İŞGEM Genel Müdürü Gürbüz Odabaşı, yaptığı değerlendirmede İŞGEM’in Gümüşhane için çok önemli bir şans olduğunu belirterek Gümüşhanelilerin bu şansa sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir ise gezi sonrasında yaptığı değerlendirmede İŞGEM’ın tesislerine hayran kaldıklarını belirterek, “Çok modern bir müessese ile karşılaştık. Gümüşhaneli girişimciler için çok modern bir tesis yapılmış. Her Gümüşhanelinin bu özel ve güzel tesisi görmesi gerekir. Bu güzel müessesenin Gümüşhane’ye kurulmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, hemşerimiz eski Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’a, tesisin başlama aşamasından yapım aşamısa ve bugünkü haline gelene kadar geçen süre içinde görev yapan bütün valilerimize ve milletvekillerimize, bütün aşamalarda sürekli eli taşın altında olan GTSO Başkanımız İsmail Akçay’a, DOKA yetkililerine ve İŞGEM için çok önemli bir şans olan Genel Müdürümüz Gürbüz Odabaşı’na ve diğer emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret organizasyonunu yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aysel Akçay da Gümüşhaneli girişimciler için çok önemli olan bu tesisten Gümüşhanelilerin yeterince yararlanması gerektiğini belirtti.

İŞGEM ziyaret gezisine Gümüşhane Kültür, Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Seviye Turhan da katıldı.