SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
gumushane.gen.tr-14-11-2017
gumushane.gen.tr-14-11-2017

Türkiye'de ilk olacak Gümüşhane İŞGEM’e 200’ü aşkın müracaat

Gümüşhane’de Harmancık köyünde 8 milyon avro bedelle yapımı tamamlanmak üzere olan Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) için toplantı düzenlendi.

Gümüşhane’de Harmancık köyünde 8 milyon avro bedelle yapımı tamamlanmak üzere olan Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) için toplantı düzenlendi.

Vali Okay Memiş başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcısı Ali Arıkan, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay ile ilgililer katıldı.

Proje yürütücülerince İŞGEM'in çalışma prensiplerine yer verilen sunumun gerçekleştirildiği toplantıda, Gümüşhane İŞGEM’in mevcut durumu, şirket kurulumu, verilecek hibeler, insan kaynakları ihtiyacı ve maliyeti ile pazarlama stratejileri görüşüldü.

Türkiye'de ilk defa kooperatif ve birliklerin girebileceği bir İŞGEM modeli geliştirildiği vurgulanan sunumda, projeye şuana kadar 200'ün üzerinde başvuru yapıldığı, başvuruların İŞGEM kriterlerine göre değerlendirildiği ve başvuruların devam ettiği kaydedildi.

“Bir fikrim var" diyen herkes İŞGEM'e gelecek”

Sunumunun ardından açıklamalarda bulunan Vali Memiş, proje için ciddi emek harcandığına dikkat çekerek, genç ve kadın girişimcilere imkan sağlanacağını ifade etti.

“Pestil-köme de Türkiye'nin en iyisiyiz. İŞGEM'de de Türkiye'nin en iyisi olmalıyız” diye konuşan Vali Memiş, şunları kaydetti: “Burada bir üretim standardı sağlanacak. Çok cüzi miktarda kira ücretiyle 'bir fikrim var' diyen herkes İŞGEM'e gelecek. Genç girişimciye hazır sunacağız. Girişimcilerimiz bina parası ödemeyecek. Az miktarda elektrik ve su parası ödeyecek. Arsa parası ödemeyecek. Çok az maliyetle girişimcilerimizin orada fikrini geliştirmesini sağlayacağız. İnovatif ürünler de fırsat eşitliği oluşturacağız. Sermayesi olmayan ve çok iyi fikirleri olan girişimcilere yardımcı olacağız."